Sınava Hazırlıkta: Öğreten Olsa
Deneme Amaçlı Reklam (BETA)

Bu yazıda 2018 YKS Yabancı Dil Konuları var. 2018 YKS Yabancı Dil Konularına bakabilirsiniz. 2018 YKS Yabancı Dil konuları yeni müfredata uygundur.

2018 YKS adaylarının merakla beklediği 2018 YKS Konuları aşağıda vardır. İstek üzerine çizelge yapabiliriz ve bu çizelgeden 2018 YKS Yabancı Dil Konularına bakabilirsiniz.

 

YÖK ün açıkladığı yeni sınav sisteminin konularını, MEB in yayınladığı müfredatı analiz ederek çıkardığımız 2018 YKS Konularına burada ulaşabilirsiniz. ÖSYM bu konuları dikkate almaktadır. Bu konular haricinde soru sorulursa da iptali söz konusudur.

 

 1. Dilbilgisi
 2. Cloze Test
 3. Cümleyi Tamamlama
 4. İngilizce Cümlenin Türkçe Karşılığını Bulma
 5. Türkçe Cümlenin İngilizce Karşılığını Bulma
 6. Paragraf
 7. Anlamca Yakın Cümleyi Bulma
 8. Paragrafta Anlam Bütünlüğünü Sağlayacak Cümleyi Bulma
 9. Verilen Durumda Söylenecek İfadeyi Bulma
 10. Diyalog Tamamlama
 11. Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma

 

Merakla beklenen yeni sınav sistemi açıklandı. Sınav süreleri, sınav ücreti ve açık uçlu sorular ile ilgili yapılan resmi açıklamaya ulaşmak için buraya tıkla.

 

Yeni sınav sisteminde 1. oturum yani eski YGS sınavına karşılık gelen yeni adıyla Temel Yetenek Testi  cumartesi sabah yapılacak ardından bir öğle arası verilecek ve öğleden sonra da eski LYS sınavına karşılık gelen 2. oturum sınavı yeni adıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı yapılacak. Dil sınavı da pazar günü yapılacak.

Temel Yetenek Testinde 40 Türkçe ve 40 matematik (mat-1) sorusu olacak ve ağırlıkları %50-%50 olacak. 150 barajı bu sınav içinde geçerli olacak. TYT den 150 almak kaydıyla YKS de 180 barajını geçen adaylar lisans bölümlerine tercih verebilecekler. En büyük yenilik ise TYT den 200 üstü puan alan adaylar sene sonunda tercih yapmazlarsa Temel Yetenek Testi puanlarını bir sonraki senede kullanabilecekler.

OKU:  2018 YKS Fizik Konuları ve PDF Çizelge (Üyelere Özel)

 

 2. Oturum Sınavları Ne Zaman Yapılacak? İçerikleri Nasıl olacak?

Daha önceki sistemde LYS olarak bilinen sınavın karşılığı olan sınav Sözel, Sayısal, Eşit Ağırlık adayları için Cumartesi öğleden sonra yapılacak olup Dil  öğrencileri Pazar günü girecekler. 2. Oturum 4 Testten oluşacak olup:

 1. Test Edebiyat-Coğrafya-TarihToplam 40 Soru
 2. Test Matematik Toplam 40 Soru
 3. Test Fen Bilimleri Toplam 40 Soru 
 4. Test Sosyal Toplam 40 Soru     

 

Daha detaylı soru dağılımı için buraya tıklayın.

2018 YKS Ne Zaman Yapılacak?

23-24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan sınavın başvuruları 8-12 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Yorum Yapın